Blokuj Kameru – Spy protection

 

Čaute, nachvíľu som sa odmlčal lebo som mal niekoľko povinností do školy, ale som späť s niečím novým…

Už dlhšiu dobu pozorujem, že viaceré aplikácie si (často úplne nelogicky) pýtajú prístupy k rôznym ďalším aplikáciám,či funkciám môjho telefónu. Záraža ma to najmä z toho dôvodu, že mám svoje súkromie rád a tak nevidím dôvod, aby jednotlivé aplikácie sledovali moju činnosť s tými ostatnými… Veď načo je už napríklad aplikácii Budík alebo Poznámky prístup k používaniu fotoaparátu?

 

Chráň svoje súkromie

A práve preto ma veľmi zaujala aplikácia, ktorá sa stará práve o to, aby nemali aplikácie zbytočný prístup k fotoaparátu, ak im ho vyslovene netreba. Priznám sa, že som doteraz ani len netušil, že sa tomu dá zabrániť takouto aplikáciou! Spôsobila mi veľký AHA efekt a moment, pretože zakaždým som si aplikácie, ktoré som chcel sťahoval bez toho, aby som si všímal aké rôzne oprávnenia tým získava mojim súhlasom. Až teraz, keď som si prečítal o tejto appke mi napadlo, že niektoré funkcie či aplikácie naozaj nepotrebujú prístup k foťáku! Takže vám predstavujem Camera block od slovenskej vývojárskej spoločnosti BYTE PIONEERS.

 

Aplikácia je z môjho pohľadu jednoduchá a prehľadná. Veľmi jej nemám čo vytknúť. Snáď len to, že tu absentuje iný jazyk ako angličtina. Za veľké plus považujem hlavne menu, v ktorom nastavíte všetko veľmi rýchlo a s prehľadom. Garantujem, že ak sa rozhodnete túto appku vyskúšať, všetko si prispôsobíte a nastavíte do 3 minút. Camera block odporúčam hlavne tým, ktorí tiež nechápu bezdôvodnému prístupu k fotoaparátu iných aplikácií a tým, ktorí si chcú chrániť svoje súkromie.

 

Na záver musím skonštatovať, že všetko mi beží a funguje bez problémov (skúšam to na Blackberry) a je to jedna z mála aplikácií, ktoré si nechám pre vlastnú potrebu aj po odskúšaní.

The app was not found in the store. :-( #wpappbox

Links: → Visit Store → Search Google
The app was not found in the store. :-( #wpappbox

Links: → Visit Store → Search Google

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *