5 výhod hybridných mobilných aplikácií pre vašich klientov

 

O tom, že mobilné aplikácie dnes využíva každý, niet pochýb. No ako možno mobilnú aplikáciu vyvinúť?

Pri vývoji mobilných aplikácií máte na výber z troch možností:

1. môžete sa pustiť do vývoja natívnych mobilných aplikácií zvlášť pre rôzne platformy

2. druhá možnosť je vytvoriť mobilnú web aplikáciu (vpodstate ide o webstránku, ktorá napodobňuje aplikáciu)

3. alebo môžete vyvinúť hybridnú mobilnú aplikáciu, ktorá sa nachádza niekde medzi prvými dvoma možnosťami

Z biznis hľadiska je výhoda pri vývoji hybridných aplikácií v tom, že nemusíte vyvíjať aplikáciu pre každú mobilnú platformu, ako je to pri natívnych aplikáciách. Prečítajte si päť výhod, ako môžete pomôcť svojim zákazníkom vývojom hybridnej mobilnej aplikácie.

1. Užívateľská skúsenosť (UX alebo user experience)

Ak ste už niekedy použili rôzne webové prehliadače, určite ste si všimli, že webstránka môže vyzerať rozdielne na každom z nich. Podobne je to s mobilným webom – a to nie je najlepšie pre užívateľskú skúsenosť a branding spoločnosti. Naopak, mobilná aplikácia poskytne pre jej užívateľov neporovnateľný zážitok na každom podporovanom mobilnom zariadení. Ak aplikácia vyžaduje update, jedna aktualizácia sa prejaví na všetkých platformách. V prípade zmeny mobilnej platformy, užívateľ si stále užije konzistentné užívateľské rozhranie.

2. Integrácia

Podobne ako natívne aplikácie, aj hybridné aplikácie majú vďaka natívnemu púzdru prístup k hardware-ovým funkciám zariadenia, ako je GPS, fotoaparát, kontakty a mnoho ďalších funkcionalít pre lepšiu užívateľskú skúsenosť.

3. Rýchlosť

Nikto netvrdí, že hybridná aplikácia je rýchlejšia ako natívna aplikácia, avšak je oveľa rýchlejšia ako mobilná webstránka práve vďaka vyššie spomenutému. Samozrejme niekedy možno ani nerozoznáte rozdiel v rýchlosti, no to už závisí od veľkosti a využitia aplikácie.

4. Dostupnosť

Podobne ako natívnu aplikáciu, aj hybridnú aplikáciu viete zavesiť na app store. Vďaka App Store Optimalizácii viete aplikáciu v obchode zviditeľniť a dosiahnuť tak požadované stiahnutia. Web aplikácie takéto možnosti nemajú.

5. Offline použitie

Hybridné aplikácie, podobne ako natívne, využívajú API zariadenia na uskladnenie dát offline. Je to veľká výhoda pre užívateľov, ktorí majú napr. slabé internetové pripojenie.

Z týchto piatich benefitov dokážete náramne vyťažiť. Možno je načase ísť vpred a ohúriť svojich klientov s vlastnou aplikáciou, ktorú budú môcť plne využívať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *