Phone-x – volaj bezpečne

 

Aj vy máte pocit, že Váš telefón odpočúvajú? Alebo, že Vaše údaje, ktoré zasielate cez telefón nie sú v úplnom bezpečí?  Čo ak sa dôležité informácie, ktoré zasielate, dostanú na verejnosť?

Poznáte riešenie ako tento problém zabezpečiť?

Aplikácia Phonex prináša riešenie pre túto situáciu. Či už si podnikateľ alebo súkromná osoba, môžu byť tvoje pracovné informácie resp. súkromie veľmi dôležité. Vďaka tejto aplikácií môžu byť tvoje hovory šifrované. Platí to aj pre správy, ktoré odchádzajú z tvojho telefónu. Takže sa už nemusíš viac báť toho, že sa nejaká informácia dostane do nesprávnych rúk. Umiestnenie Top 30 zo 750 tímov z celej Európy v programe Cisco značí o tom, že nejde o nejakú amatérsku aplikáciu no nie?

Phonex aplikácia

Základné princípy Aplikáci

  • Pre každého užívateľa v zozname kontaktov vygeneruje klientská aplikácia tzv. half-keys, ktoré ukladá na server.
  • Half-key (polovičný kľúč) sa dá vnímať ako voľný slot pre zaslanie súboru od daného užívateľa. Napríklad keď vygeneruje 5 polovičných  kľúčov pre užívateľa Andrew, potom mi Andrew môže poslať práve 5 súborov.

Najslobodnejší webhosting od WebSupport.sk

  • Systém má veľmi dobré anti-spam a anti-DoS (Denial of Service) vlastnosti a to kvôli generovaným kľúčom, práve pre kontakty, s ktorými chce užívateľ komunikovať a od ktorých chce prijímať súbory.
  • Systém je flexibilný. Počet kľúčov na osobu sa môže líšiť v závislosti od aktuálnych potrieb.
  • Protokol pracuje synchrónnym spôsobom. Kontakty nemusia byť za účelom prenosu súborov on-line v rovnakej dobe.

Phonex app

+/-

Aj keď ide o zaujímavé riešenie ako uchrániť svoje informácie, nie je to zadarmo. Službu aplikácie Phonex môžete využívať, no priplatíte si za plnú verziu 330€/rok, alebo plnú verziu (1+1) za 550€/rok. Či je to mínus alebo samozrejmosť platiť za takúto službu, musí posúdiť každý sám. Jednoznačným plusom však je to, že Phonex ponúka 7 dňovú skúšobnú verziu zdarma.

The app was not found in the store. :-( #wpappbox

Links: → Visit Store → Search Google
The app was not found in the store. :-( #wpappbox

Links: → Visit Store → Search Google

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *