Slovný Duel: Slovenské Scrabble pre iOS a Android

 

Mnohí z vás určite poznajú populárnu slovnú hru Scrabble, ktorá je dodnes veľmi obľúbenou pri výbere spoločenských hier. Základom hry je hrací plán s rozmermi 15 x 15 políčok, kde hráči formulujú zo svojích písmenok slová tak, aby získali čo najviac bodov. Každé písmeno má určenú bodovú hodnotu a v jednotlivých jazykoch sa v závislosti od výskytu písmen odlišuje. Pretože dnes žijeme v dospievajúcom svete mobilných technológií, takmer všetky podobné spoločenské hry nájdeme spracované vo forme aplikácií. Slovenskú verziu hry Scrabble priniesol na platformu iOS tuzemský vývojár Ľubomír Havran pod názvom Slovný Duel.

Slovný duel ponúka rovnaké pravidlá, no rozširuje slovnú hru o možnosť zahrať si Scrabble s rôznymi hráčmi prostredníctvom internetu. Samozrejmosťou je hra pre jedného hráča, kde si precvičujete slovnú zásobu a snažíte sa prekonať rekordy stanovené fanúšikmi aplikácie. Klasický počet siedmich písmen sa nachádza v spodnej časti obrazovky, kde si ich môžete ľubovoľne premiestňovať a tvoriť tak nové slová. Na hraciu plochu ich posuniete pohybom prsta, pričom v horizontálnom a vertikálnom smere sa zobrazia pomocné “čiary”, pre jednoduchšie uloženie na hraciu plochu. Dvojitým ťuknutím na hraciu plochu sa zobrazí dokonca zväčšenina. Po vytvorení slova stačí stlačiť tlačidlo “Overiť” a aplikácia automaticky vyhodnotí, koľko bodov ste získali a či je slovo platné. V ponuke sú aktuálne štatistiky, ktoré zobrazujú napríklad počet bodov, ťahov slov, písmen a tak ďalej.

Slovny duel iPhone aplikacia scrabble Slovny duel iPhone aplikacia scrabble Slovny duel iPhone aplikacia scrabble

Po vybraní hry pre dvoch hráčov si zaregistrujete svoje používateľské konto a môžete hrať s ostatnými hráčmi prostredníctvom internetu. Tento spôsob hry je však platený. V rámci vnútroherných nákupov si môžete zakúpiť predplatné na jeden (0,89 €), tri (1,79€), šesť (2,69 €) alebo dvanásť (3,59 €) mesiacov. Svojich priateľov alebo známych hráčov môžete označiť za obľúbených, pre rýchly prístup a rovnako ich môžete aj vyzvať na samotnú hru.

Slovný Duel je veľmi pekne graficky spracovaný a kladne môžeme označiť aj o samotnú hratelnosť. Systém hry autor dobre premyslel, čo je vidieť napríklad na pomocných čiarach alebo zväčšení plochy. Slovná zásoba aplikácie je takisto veľmi bohatá a všetky slová sú dostupné v pdf súbore, ktorého odkaz nájdete v AppStore. Hoci v grafickom prostredí už nieje miesto na ďalšie tlačidlo, chýbali nám tam vysvetlivky bonusových polí DP (dvojité písmeno), TP (trojité písmeno), DW (dvojité slovo) a TW (trojité slovo). Autor ich však vysvetľuje v manuáli, ktorého odkaz nájdete podobne, ako zoznam slov. Aplikáciu odporúčame každému fanúšikovi slovných hier.

Zdroj: mojiphone.sk

The app was not found in the store. :-( #wpappbox

Links: → Visit Store → Search Google
The app was not found in the store. :-( #wpappbox

Links: → Visit Store → Search Google

Mohlo by ťa zaujímať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *