Slovenská aplikácia BababuCity bude učiť angličtinu. Má ambíciu nahradiť lektorov

 

Spojenie moderných technológií a dnešnej reality inšpirovalo mladých slovenských vývojárov k vytvoreniu aplikácie s názvom BababuCity ktora má učiť angličtinu.

Projekt stavia na progresívnom prístupe k výučbe cudzieho jazyka. Vzdelávanie totiž nie je sólo jazdou, ale má sociálny rozmer. Pri rozhovoroch na predpripravené témy z reálneho života spája používateľov z celého sveta.

„Žijeme v 21. storočí, v čase technológií a vysokorýchlostného internetu. Ako je teda možné, že platenie si drahého lektora či vycestovanie do zahraničia sú stále jediné efektívne metódy, ako sa naučiť hovoriť po anglicky?“ položil otázku na tlačovej konferencii zakladateľ BababuCity Jozef Vlčko. Úlohou sa tak stalo priniesť spôsob, ktorým sa ľudia po celom svete môžu zdokonaľovať v jazyku bez ohľadu na finančnú situáciu.

 

Nebáť sa rozprávať

Aplikácia sa nehodí pre úplných začiatočníkov. Vyžaduje aspoň základné znalosti angličtiny, nakoľko po inštalácii musí používateľ prejsť testom, ktorý ho na základe znalostí zaradí do jednej zo štyroch náročností.

Následne sa v ponuke nachádza 120 samostatných kapitol, ktoré vychádzajú z bežných konverzačných tém. V momente, keď si používateľ jednu zvolí, aplikácia automaticky vyhľadá ďalšieho snaživca a nadviaže spojenie.

. .

Náročnosť konverzačných tém postupne rastie – Ukážka rozhrania aplikácie. Nechýba ani možnosť rozhovoru s počítačom

Skype pre angličtinárov

Aplikácia podáva výučbu hravou formou. Nepôsobí ale zbytočne detsky. Rovnako ako deti sa vo virtuálnom mestečku Bababu môžu pohybovať aj dospelí.Používanie pripomína bežný telefonát s rozdielom, že konverzačná téma je vopred daná a „žiaci“ nasledujú osnovu s drobnými pomôckami, ktoré softvér ponúka. V prípade potreby sa dá jedným dotykom vyvolať slovensko-anglický slovník s možnosťou zvukovej reprodukcie výrazov. Obe strany pritom zostávajú v úplnej anonymite.

Video:

Prípadné nevhodné správanie používateľov autori riešili systémom hodnotenia prostredníctvom „hviezdičiek“. Po ruke takisto nájdeme špeciálne tlačidlo pre nahlásenie neslušného správania a okamžité ukončeniu komunikácie.

Ak sa niekto na konverzáciu s reálnym človekom necíti, k dispozícii je ešte voľba realizovať rozhovor s naprogramovaným softvérom.

Zadarmo nebude

Samotný softvér sa dá nainštalovať bezplatne. Za používanie si však spoločnosť účtuje mesačný poplatok. Ak už človek nenavštevuje strednú školu, tvorcovia stanovili cenu 9,99 eura.

Popri uvedení na trh firma aplikáciu ponúka všetkým stredným školám na Slovensku. Žiaci môžu prejsť cez prvých 120 epizód počas troch mesiacov zadarmo.

Aplikácia je dostupná pre operačný systém Android a iOS.

Zdroj: Zive.sk

The app was not found in the store. :-( #wpappbox

Links: → Visit Store → Search Google

app-appstore-sk.1448287516

Mohlo by ťa zaujímať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *