HZS -Horská záchranná služba vydala aplikáciu

 

Aplikácia HZS, ktorá môže zachrániť ľudské životy, dokáže urýchliť čas príchodu horských zachránarov a tiež šetriť náklady na každú záchrannú akciu.

Najväčším problémom je lokalizovať ľudí, ktorí potrebujú pomoc. Veľa krát horská záchranná služba nedostane presné informácie o tom, kde sa zranený nachádza. To výrazne komplikuje celú záchrannú akciu, predlžuje to čas príchodu HZS a tiež sa tak  zvyšujú náklady pri každej akcii.

Horská záchranna služba
HZS (Horská záchranná služba) aplikácia pre iOS a Android

Aplikácia obsahuje:

Horská záchranná služba vydala aplikáciu, ktorá vďaka GPS lokalizácií dokáže výrazne upresniť a urýchliť čas príchodu HZS. Umožňuje volanie na linku tiesňových volaní 18300 Horskej záchrannej služby, spolu s hlasovým hovorom ide aj informácia o GPS polohe a tiež umožňuje odosielanie tiesňových SMS správ, s použitím aktuálnej GPS pozície. Tá sa využíva najmä v prípade, ak nie je dobrý signál na operátora. Podporuje aj komunikáciu pre nepočujúcich. Pomocou aplikácie získate čerstvé informácie o lavínovej situácii a výstrahách v jednotlivých pohoriach Slovenska. Získate kontakty, užitočné rady pre pohyb vo vysokohorskom prostredí a v neposlednom rade krátky návod na poskytnutie prvej pomoci. Aplikácia obsahuje užitočné nástroje : svetlo a SOS svetlo.

App dostupná 

Aplikácia HZS je už voľne dostupná. Celé leto mala byť aplikácia skúšaná verejnosťou, pretože to je asi jediný spôsob ako aplikáciu najlepšie otestovať a v prípade potreby vyladiť. Túto jeseň má dostať aplikácia nový upgrade. Aplikácia HZS je dostupná zatiaľ len pre Android, no od budúceho roka bude aplikácia spustená aj pre ďalšie operačné systémy.

The app was not found in the store. :-( #wpappbox

Links: → Visit Store → Search Google
The app was not found in the store. :-( #wpappbox

Links: → Visit Store → Search Google

 

Ak sa ti tento článok páčil, a dal ti nové info, zdieľaj lajkuj na Facebooku a podeľ sa o tieto informácie so svojimi kamarátmi.

Mohlo by ťa zaujímať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *